Wyjazd na kurs do Reggio Emilia we Włoszech

Rok szkolny 2015/2016Możliwość komentowania Wyjazd na kurs do Reggio Emilia we Włoszech została wyłączona

W dniach 22-26 października 2018 roku,  6 nauczycielek z naszej szkoły uczestniczyło w tygodniowym kursie metodycznym ‘TEENAGERS WITH BEHAVIOUR DISORDERS OR BAD BOYS?’. Wyjazd na kurs do Reggio Emilia we Włoszech  realizowany był w ramach projektu Erasmus +.

Celem kursu były :

– dostarczanie wiedzy na temat integracji dzieci / uczniów z zaburzeniami zachowania lub trudnościami

– obserwacja doświadczeń klinicznych i edukacyjnych w celu poznania nowych metod i narzędzi

– stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń i pomysłów

– rozwijanie profesjonalnych kompetencji i umiejętności

– poprawa wiedzy na temat włoskiego systemu szkolnictwa i jak sobie radzić ze specjalnymi potrzebami.

– rozwijanie umiejętności i kompetencji zawodowych związanych z pracą z młodzieżą dzięki międzynarodowej i profesjonalnej wymianie, działaniom szkoleniowym, nowoczesnym narzędziom pracy, alternatywnym /innowacyjnym podejściem.

– analiza możliwości przenoszenia różnych praktyk edukacyjnych z młodzieżą do krajów UE.

Ważnym elementem było zapoznanie się z kulturą, geografią oraz systemem edukacyjnym Włoch oraz Niemiec. Bogaty program kulturalno-rozrywkowy proponowany przez szkołę umożliwił m.in.: zwiedzanie Reggio Emilia z przewodnikiem. Po zajęciach w instytucie nauczycielki we własnym zakresie zwiedzały także Modenę, Parmę oraz Berrgamo.

Zdaniem nauczyciela: Wyjazd na kurs metodyczny do Włoch był bardzo ciekawym doświadczeniem kulturowym i edukacyjnym. Na zajęciach poznałam nowe metody prezentowania materiału gramatycznego oraz sposoby utrwalania poznanej wiedzy. Mogłam wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów, jak  Włochy czy Niemcy, co znacznie wpłynęło na rozwój nowych umiejętności zawodowych. Pobyt w Reggio Emilia był okazją do poznania kultury tego miasta, jego bogatej historii.galeria

Nauczycielka kształcenia zintegrowanego

Janina Kozakiewicz

 

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij