„Zdrowo jem, więcej wiem”

rok szkolny 2018/2019Możliwość komentowania „Zdrowo jem, więcej wiem” została wyłączona

Klasa I b uczestniczyła w jesiennym etapie ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod Honorowym Patronatem Pani Agaty Kornahauser-Dudy. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Zadanie, w którym uczestniczyły pierwszaki, polegało na zrealizowaniu dwóch scenariuszy zajęć: „Warzywa i owoce na co dzień i od święta!” oraz „Woda na zdrowie”, przygotowaniu przedstawienia pt. „Na straganie”, przeprowadzeniu dwóch konkursów plastycznych: „Plakat promujący przedstawienie” oraz „Reklama wody”, a także promocji zdobytej wiedzy i podjętych działań.
27 listopada dzieci (pięknie przebrane za warzywa) zaprezentowały wspomniane wyżej przedstawienie. Najpierw wystąpiły przed uczniami klas I-III, następnie przed grupami przedszkolnymi (pięciolatkami i sześciolatkami).
Wyniki przeprowadzonych działań można było obejrzeć na gazetkach klasowych lub szkolnych. Powstała również wykonana przez uczniów „Encyklopedia warzyw i owoców”. O realizowanym projekcie zostali także poinformowani rodzice, którzy mieli możliwość obejrzenia zdjęć z prowadzonych działań. Rodzice otrzymali też ulotki zachęcające do zdrowego odżywiania oraz picia wody.

Magdalena Bibik

 

 

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij