„Cała Polska czyta dzieciom”

Rok szkolny 2015/2016Możliwość komentowania „Cała Polska czyta dzieciom” została wyłączona

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym wziął udział w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci, uczniowie i nauczyciele przystąpili  14 maja 2019 r. do ogólnopolskiej akcji „IV PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Czytanie odbyło się na dwóch przerwach o godz. 9.00 – przedszkole i 11.45 – klasy I-VI.

Dzięki życzliwości i zrozumieniu potrzeby wspierania takich inicjatyw gościliśmy wójta gminy Dobrzyniewo Duże – pana Wojciecha Cybulskiego oraz dyrektora Biblioteki Publicznej w Dobrzyniewie Dużym – panią Jolantę Radziszewską. Zaproszeni goście czytali najmłodszym dzieciom  – przedszkolakom wybrane przez siebie teksty. Były to bajki, wiersze, fragmenty książek dla dzieci.

Nauczyciele również zaangażowali się w promocję czytelnictwa. Pani Anna Grzegorczyk – na co dzień ucząca matematyki  –  czytała uczniom klas I-III klasykę literatury dziecięcej. Pani Celina Zubrycka – nauczyciel wspomagający w naszej szkole – zapoznała uczniów klas IV-VI z fragmentami książki Davida Walliams’a pt.: ”Babcia rabuś”, zachęcając do sięgnięcia po nią i poznania dalszych losów bohaterów. Pani Celina jest przykładem na to, że książki nie tylko można czytać, ale i pisać. Jako laureatka IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem” w nagrodę otrzymała możliwość publikacji 300 egzemplarzy książki. Jej bajka  „Królewna na złotym wózku” okazała się najlepszym tekstem wśród innych nadesłanych na konkurs.

Ogółem w akcji wzięło udział 89 przedszkolaków, 195 uczniów klas I-VI oraz 33 osoby ( zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, obsługa).  Akcję zorganizowała p. Barbara Grzegorczyk – nauczyciel bibliotekarz. W organizację akcji włączyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Promyk z serca” pod opieką Anny Sawickiej – pedagoga szkolnego.

Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących opisane wyżej wydarzenie.

Galeria

Anna Sawicka

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij