Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską

Rok szkolny 2015/2016Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską została wyłączona

Pisarka książek dla dzieci – Agnieszka Suchowierska, pochodząca z Białegostoku, odwiedziła naszą szkołę 17 maja (w piątek). Opowiadała o swojej twórczości nauczycielom, klasom I-III oraz czwartym i piątym.

Dowiedzieliśmy się, jak powstawał Mat – główny bohater jej książki „Mat i świat”. Kto tworzył ilustracje. Rozmawiała też z uczniami o szkołach w innych państwach, m. in. w Finlandii, Niemczech, Rosji, Chinach, Indiach, Pakistanie.

Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem autorki.

Twórczość Agnieszki Suchowierskiej

„Mat i świat” – książka roku 2015 –  nagroda polskiej sekcji IBBY, wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego

„Milenka” – na liście IBBY (najlepszych książek dla dzieci)

„Aga Judytka i zaginiony tales” – nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

„Bajka to życie” albo z jakiej jesteś bajki. Historie zmyślone opatrzone pomocnym tytułem” – bajki terapeutyczne dla dorosłych z komentarzem psychologa

„Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci” – bajki dla dorosłych

Agnieszka Suchowierska jest współautorką podręczników do języka polskiego z serii „Między nami” GWO.

Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu spotkania Radzie Rodziców, pani Barbarze Grzegorczyk z biblioteki i pani pedagog Annie Sawickiej.

Celina Zubrycka