Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Rok szkolny 2015/2016Możliwość komentowania Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia została wyłączona

Dnia 04.10.2018r. odbyła się IX edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Od rana w naszej szkole odbywały się egzaminy z tabliczki mnożenia. Liczna grupa uczniów dostała certyfikat potwierdzający bezbłędną znajomość tabliczki. W ciągu lekcji uczestniczyliśmy w wielu zabawach tabliczkowych, rozwiązując łamigłówki „Architekt”, „Sudoku i kwadrat łaciński”. Zapoznaliśmy się z szybkim sposobem mnożenia w pamięci liczb np. 95*95, 115*115.

Monika Brzozowska- koordynator

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij