„Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu” projekt

27 października 2017 do 28 lutego 2019

SZKOŁA realizuje projekt„Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu”. Beneficjentem projektu jest Miasto Białystok a realizatorem Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.
Projekt skierowany jest 800 uczniów oraz 460 nauczycieli 10 placówek oświatowych woj. podlaskiego.
Celem projektu jest udoskonalenie jakości kształcenia ogólnego poprzez nabycie przez 460 nauczycielek/nauczycieli objętych wsparciem w ramach projektu umiejętności ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, oraz nabycie przez 800 uczennic/uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w okresie 1.03.2017-28.02.2019.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zakres wsparcia Uczestników Projektu obejmuje kompleksowy program wspomagania szkoły, obejmujący realizację zajęć dla uczennic/uczniów i nauczycielek/nauczycieli.

Zajęcia kształcące kompetencje kluczowe dla uczennic/uczniów:

1. Grupowe doradztwo edukacyjno-zawodowe w tym stworzenie Indywidualnego Planu Edukacyjno-Zawodowego
  2. Doradztwo edukacyjno-zawodowe indywidualne, w tym dla uczennic/uczniów ze SPE
  3. Wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych działających na terenie woj. podlaskiego
  4. Zajęcia kształcące kompetencje językowe komunikacyjne
  5. Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne dla uczniów ze SPE
  6. Międzynarodowy program kreatywności – „Oczyma Wyobraźni”
  7. Projekty edukacyjne realizowane metodą WebQuest – społeczna odpowiedzialność w edukacji
  8. Aktywne formy edukacji przyrodniczo-ekologicznej

Szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli:

1. Wdrożenie urządzeń cyfrowych oraz sprzętu zakupionego do szkół
  2. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni szkół
  3. Elementy doradztwa edukacyjno-zawodowego realizowanego przez nauczycieli przedmiotu
  4. Szkolenie doskonalące w zakresie obszaru problemowego po przeprowadzeniu diagnozy
  5. Metoda WebQuest i inne nowoczesne narzędzia pracy dydaktycznej wykorzystujące możliwości TIK
  6. E-learningowe uzupełniające szkolenie dla uczestników szkoleń z pkt. 3.5
  7. Szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych” / „Trening zastępowania agresji”
  8. Praktyczne metody twórczego nauczania „Oczyma Wyobraźni”
  9. Kurs kwalifikacyjny z metodyki nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym dla nauczycielek/nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

W ramach Projektu szkoły zostaną wyposażone w sprzęt przydatny do prowadzenia zajęć: tablety, laptopy z pakietem biurowym, urządzenie wielofunkcyjne, projektory multimedialne, tablice interaktywne, aparaty cyfrowe, radioodtwarzacze, kamery cyfrowe, wizualizery, ekrany projekcyjne, dyktafony i szereg pomocy dydaktycznych.