9 kwietnia 2019 do 26 czerwca 2020 13:24

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z którego otrzymaliśmy fundusze na zakup książek do biblioteki szkolnej. Głównym celem i założeniem programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Nasza szkoła realizuje zadania wynikające z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym 8 listopada w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Dwudziestu jeden uczniów z klas I-III wygłaszało wiersze poetów, których książki trafiły na półki w naszej bibliotece.

Dyplomami i nagrodami książkowymi nagrodzono cztery osoby, pozostałe otrzymały drobne upominki. Pierwsze miejsce zajął Patryk Falkowski z klasy II B z wierszem pt. „Dlaczego mam tyle pytań do świata?” Zofii Olek-Redlarskiej, drugie miejsce zdobyła Julia Panasiuk z kl. I A recytując wiersz pt. „Śpimy” Małgorzaty Strzałkowskiej, trzecie miejsce Zuzanna Półtorak z klasy II A z utworem pt. „Żaba” Jana Brzechwy, a wyróżnienie Patrycja Niewińska z kl. III A wygłaszając wiersz pt. „Sny” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, wrażliwości i talentu. Rozumienie i recytowanie wierszy to niezwykły dar.

Recytację oceniały panie Barbara Grzegorczyk i Celina Zubrycka.