Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

9 kwietnia 2019 do 26 czerwca 2020 13:24

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z którego otrzymaliśmy fundusze na zakup książek do biblioteki szkolnej. Głównym celem i założeniem programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

………………………………………………………………………………………………………………………

W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa uczniowie klasy III a zapoznali się z książkami Ralfa Butschkow z serii MĄDRA MYSZ. Każdy uczeń przeczytał wybraną przez siebie książkę, zilustrował wybrany fragment dowolną techniką plastyczną i zaprezentował na forum klasy. Największym zainteresowaniem cieszył się zawód kosmonauty i weterynarza. Uczniowie przeczytali po kilka pozycji tego autora. Następnie na korytarzu szkolnym zaprezentowali swoje prace plastyczne zachęcając kolegów i koleżanki z innych klas do czytania i poznawania ciekawych zawodów: lekarza, ratownika medycznego, pszczelarza, śpiewaczki, baletnicy, policjanta, kosmonauty, strażaka, marynarza, weterynarza.Galeria

……………………………………………………………………………..

Uczniowie klasy II b pracowali z książką Grażyny Bąkiewicz pt. „Korniszonek”. Dzieci słuchały wybranych rozdziałów lektury czytanych przez nauczyciela lub kolegów z klasy. Następnie każde dziecko wykonało metryczkę książki oraz pracę plastyczno-techniczną pod hasłem „Kocham książki”. Uczniowie pracowali też w grupach korzystając z metody dramy – samodzielnie przygotowywali i prezentowali scenki szkolne inspirowane przygodami bohatera książki – Jacka Ogórka, zwanego Korniszonkiem. Na zakończenie każdy wykonał portret głównego bohatera. Zajęcia odbywały się cyklicznie, a działalność uczniów była prezentowana na gazetce klasowej. Galeria
…………………………………………………………………………………………………………..

Szkolny Konkurs Recytacji Prozy

Nasza szkoła realizuje zadania wynikające z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym 20 listopada w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Prozy.

Dyplomami i nagrodami książkowymi nagrodzono trzy osoby, pozostałe otrzymały drobne upominki. Pierwsze miejsce zajęła Julia Walendziuk z klasy VIII z fragmentem”Małego Księcia”, drugie miejsce zdobyła Brygida Pajołek również z kl. VIII recytując inny fragment „Małego Księcia”, trzecie miejsce Wiktoria Trykozko z klasy VI A wygłaszając fragment powieści „Tomek u źródeł Amazonki”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach recytatorskich.

Recytację oceniały panie Barbara Grzegorczyk i Celina Zubrycka.

………………………………………………………………………………………………………………………

Szkolny Konkurs Recytatorski

Nasza szkoła realizuje zadania wynikające z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym 8 listopada w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Dwudziestu jeden uczniów z klas I-III wygłaszało wiersze poetów, których książki trafiły na półki w naszej bibliotece.

Dyplomami i nagrodami książkowymi nagrodzono cztery osoby, pozostałe otrzymały drobne upominki. Pierwsze miejsce zajął Patryk Falkowski z klasy II B z wierszem pt. „Dlaczego mam tyle pytań do świata?” Zofii Olek-Redlarskiej, drugie miejsce zdobyła Julia Panasiuk z kl. I A recytując wiersz pt. „Śpimy” Małgorzaty Strzałkowskiej, trzecie miejsce Zuzanna Półtorak z klasy II A z utworem pt. „Żaba” Jana Brzechwy, a wyróżnienie Patrycja Niewińska z kl. III A wygłaszając wiersz pt. „Sny” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, wrażliwości i talentu. Rozumienie i recytowanie wierszy to niezwykły dar.

Recytację oceniały panie Barbara Grzegorczyk i Celina Zubrycka.

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij