Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

image001

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA w Dobrzyniewie Dużym

 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została założona w 1978r.  Założycielami MDP były: Irena Bruj, Łucja Piszcz, Wanda Kulesza i Anna Dojlido. Od 1 września 2015 roku opiekunem MDP jest Katarzyna Winnicka, natomiast od 23 września 2016 roku dowódcą jest Przemysław Radziszewski. Do MDP uczęszczają uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III Publicznego Gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym. Obecnie do drużyny należy 22 członków, z czego 10 to dziewczęta a 14 chłopcy. Do zadań MDP należy miedzy innymi: wychowawcze odziaływanie na środowisko w celu przestrzegania zasad przeciwpożarowych i kształtowanie i wyrabianie zamiłowania do społecznej działalności przeciwpożarowej. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zajmuje się np. organizowaniem corocznych wyprzedaży garażowych, sprzątaniem cmentarzy, przeprowadzaniem zbiórek charytatywnych i udziałem w różnych ciekawych konkursach.


MDP w Sejmie   – Galeria                                        

         28 listopada 2011 roku na zaproszenie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej trzech członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym uczestniczyło w konferencji „Wpływ Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na kształtowanie postaw społecznych”. Konferencja odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Drużynę reprezentowali: dowódca – dh Dawid Guzowski, sekcyjna – dh Katarzyna Dunikowska oraz dh Michał Adamski, a także opiekun drużyny dh Irena Bruj i dh Ewa Wyszyńska.

          W konferencji uczestniczyło około 200 osób – działaczy i członków wyróżniających się w działalności MDP z całej Polski. Nasza drużyna była jedyną reprezentującą województwo podlaskie.

          W programie konferencji znalazły się wystąpienia pracowników naukowych
na temat młodzieży i jej zaangażowania w działalność społeczną oraz prezentacje przygotowane przez członków MDP na temat różnych aspektów swojej działalności. Nasza drużyna w swoim wystąpieniu przedstawiła temat „Działalność MDP na bazie szkoły”.

           W czasie konferencji uhonorowano wyróżniających się   opiekunów MDP. Wśród nich znalazły się dh Irena Bruj – odznaczona Złotym Znakiem Związku oraz dh Ewa Wyszyńska – odznaczona Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

           Uczestnicy konferencji wzięli także udział w zwiedzaniu gmachu Sejmu.

Irena Bruj

„Działalność MDP na bazie szkoły”

  • Dziennik elektronicznySprawdź swoje oceny Nasi AbsolwenciNasi byli uczniowie WydarzeniaZobacz co będzie w szkole... RekrutacjaDołącz do nas! GaleriaZdjęcia z życia szkoły... Nasz profil na FacebookuLubię To! Kalendarz SzkolnyZobacz plan na cały rok... Nasze sukcesyZobacz osiągnięcia naszych uczniów... Tenis stołowyNasi sportowcy... Zajęcia pozalekcyjne...Dla każdego coś dobrego... Nasze ProjektyZobacz projekty realizowane w naszej szkole... Plan LekcjiAktualny plan zajęć... Młodzieżowa Drużyna PożarniczaMDP

     

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij