Regulamin Ucznia

Regulamin przebywania ucznia w ZSP w Dobrzyniewie Dużym:

Uczeń:

 1. Dba o porządek i czystość we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywa na terenie szkoły i w jej otoczeniu (sale, korytarze, toalety, hala sportowa, parking, boiska, plac zabaw).
 2. Spędza przerwy w sposób bezpieczny tak, by nie stwarzać zagrożenia dla innych osób, np. nie biega, nie hałasuje, nie siada na parapetach, nie otwiera okien, nie siada na schodach, nie szarpie rur grzewczych itp.
 3. Na przerwach przebywa w pobliżu sali, w której będzie miał najbliższe zajęcia.
 4. Nie opuszcza budynku szkoły w czasie zajęć lekcyjnych i przerw.
 5. Po korytarzach i schodach przemieszcza się zgodnie z ruchem prawostronnym.
 6. Po dzwonku na lekcję punktualnie ustawia się pod salą.
 7. Szanuje mienie szkoły (nie niszczy sprzętów, ścian, gazetek ściennych, gablot, szafek ubraniowych, drzwi) i dba o cudzą własność. Pamięta, że szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione na jej terenie.
 8. Dba o powierzoną szafkę ubraniową, w szafce przetrzymuje rzeczy niezbędne w szkole – odzież wierzchnią, strój na lekcje wychowania fizycznego, książki, zeszyty, obuwie.
 9. Wita się i żegna z pracownikami szkoły, w czasie rozmowy z dorosłymi nie trzyma rąk w kieszeniach.
 10. Przychodzi do szkoły w stroju dobrowolnym lecz schludnym, estetycznym – na uroczystości szkolne w stroju galowym.
 11. Zmienia obuwie bez względu na porę roku, nie nosi nakryć głowy w budynku szkoły.
 12. Nie używa wulgaryzmów.
 13. Nie zachowuje się w sposób nieobyczajny (nie całuje się, nie obściskuje się, nie siada na kolanach).
 14. Ma kategoryczny zakaz posiadania i używania wszelkiego rodzaju używek: papierosów, e-papierosów, alkoholu, środków odurzających.
 15. Nie przynosi do szkoły przedmiotów i substancji niebezpiecznych oraz sprzętu typu głośniki, tablety, kamery, gry itp.
 16. Nie używa na terenie szkoły telefonów komórkowych, z wyjątkiem sytuacji nieprzewidzianych, wówczas robi to w obecności nauczyciela.

Uwaga!

Kwestie nieujęte w powyższym dokumencie reguluje statut szkoły.

 • Dziennik elektronicznySprawdź swoje oceny Nasi AbsolwenciNasi byli uczniowie WydarzeniaZobacz co będzie w szkole... RekrutacjaDołącz do nas! GaleriaZdjęcia z życia szkoły... Nasz profil na FacebookuLubię To! Kalendarz SzkolnyZobacz plan na cały rok... Nasze sukcesyZobacz osiągnięcia naszych uczniów... Tenis stołowyNasi sportowcy... Zajęcia pozalekcyjne...Dla każdego coś dobrego... Nasze ProjektyZobacz projekty realizowane w naszej szkole... Plan LekcjiAktualny plan zajęć... Młodzieżowa Drużyna PożarniczaMDP

   

© 2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym.
Projekt i realizacja: whitehill.eu

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij